איך בוחרים מטפלת סיעודית זרה

לאורך כל השנים ההורים מטפלים בילדיהם באהבה גדולה, גם כשהילדים הופכים להורים בעצמם דור המבוגרים עדיין ממשיך לעזור וליהנות מהמשפחתיות המתרחבת. אך הגיל נותן את אותותיו והמבוגרים מגיעים למצב שבו הם מתקשים בהליכה ובתפקוד ולכן אין ברירה אלא לשכור עבורם סיוע יום יומי מעם מטפלת סיעודית זרה.

העסקה של מטפלת סיעודית זרה

תיאום שירותים של מטפלת סיעודית בישראל כרוך בתהליך ארוך עם כמה וכמה גורמים, כדי למצוא את המטפלת המתאימה ביותר להורים האהובים, שתעניק להם את הטיפול הטוב ביותר. השלב הראשון הוא קבלת אישור ממשרד הפנים להעסקת מטפלת זרה שתבצע כאן עבודות סיעוד. הדבר כרוך בהעברת מסמכים רבים לגורמים הרלוונטיים.

כיוון שמדובר בהליך לא פשוט שגם אורך זמן, הדרך הנוחה ביותר היא לפנות לחברת סיעוד שמעסיקה עובדים זרים אשר בשלב ראשון עד קבלת האישור בפועל, תנתב עבור האנשים המבוגרים עובדת זמנית שתסייע להם. לאור הידע והמיומנות הרבה בנושא זה של עובדי המשרד, במקרים רבים הם גם מסייעים לבני המשפחה לבצע הליך זה במהירות וביעילות.

היערכות בישראל לקליטת עובד זר

כדי לקדם את התהליך יש לחתום על הסכם עם התאגיד שמעניק לכל עובד זר את מלוא המעטפת החוקית להעסקתו בישראל וכל זאת לאחר קבלת האישור של משרד הפנים.

המשרד שמטפלת במציאת המטפלת הסיעודית הוא גם זה שמכין בכל חודש את השכר של המטפלת. יש סכום קבוע שהיא מקבלת מהמוסד לביטוח לאומי ומעבר לכך בני המשפחה מוסיפים את הסכום הנוסף על פי תלוש השכר.

מטפלת סיעודית זרה
מטפלת סיעודית זרה

בחירה של מטפלת סיעודית

המטפלת הסיעודית תהיה מעתה צמודה להורים המבוגרים ולכן קיימת חשיבות רבה למצוא את המטפלת האולטימטיבית עבורם. חשוב שהיא תדבר בשפה שלהם כמו לדוגמה עברית או רוסית וכך תהיה ביניהם תקשורת ישירה ופתוחה כך שתהיה יכולת הבנה מקסימלית. מעבר לכך חשוב שהיא תהיה מנוסה בנושאים שהם ביום יום כמו לדוגמה הצורך לביצוע בדיקות דם בכל כמה שעות כדי לדעת את רמת הסוכר בדם ובהתאם לכך לבצע את הפעולות הנדרשות.

הפעולות היום יומיות של המטפלת

הצורך הראשוני של המטפלת הסיעודית הוא לדאוג לצרכים האלמנטריים של בני הזוג. זה מתחיל מרחצה בכל יום, כולל לבוש וחם במיוחד בחורף, הקפדה על גרביים חמות ונעלי בית לאורך כל היום. כמו כן דאגה להיגיינה האישית בכל מה שקשור לשירותים ולהחלפת חיתולים למבוגרים על פי הצורך.

מעבר לכך היא אמורה לדאוג שהמטופלים ייקחו בכל יום את התרופות שהם אמורים לקחת כדי לשמור על בריאותם וזאת בהתאם להנחיות של הרופא.

כיוון שהמטפלת גרה בביתם של בני הזוג, היא דואגת לכל נושא הניקיון האלמנטרי, הכביסות, החלפת מצעים וכל מה שקשור בכך. היא גם מבשלת ארוחות חמות כדי שיאכלו אוכל חם בצהרים וגם מכינה להם ארוחות בוקר, ארוחות ערב ודואגת שיאכלו גם ארוחות ביניים בעלות ערך תזונתי כמו פירות.