איך ליצור חלל מזמין בעזרת מעצב פנים

מעצבי הפנים מסייעים הן ללקוחות פרטיים לעצב את ביתם והן ללקוחות ציבוריים לעצב את החללים הציבוריים כמו לדוגמה בבתי ספר, מתנ"סים, ספריות, מוזיאונים ועוד. לכל אחד מהמיקומים האלו דרוש עיצוב אחר התואם למטרה של המקום ולכן מעצבי הפנים מקדישים לכך מחשבה רבה כיוון שהם מעוניינים ליצור מראות יוצאי דופן וזאת באמצעות רעיונות מקוריים ויצירתיים.

ישיבה נוחה במיוחד

לילדים יש אהבות רבות בנושא הישיבה בבית. רבים מהם אוהבים מאד לשבת על הרצפה, על הפרקט או על השטיח הרך בחדר שלהם. אחרים מעדיפים לשבת או לשכב על המיטה הנוחה שלהם וילדים רבים אחרים מעדיפים ריהוט אלטרנטיבי כמו פופים צבעוניים או פוף כורסא.

לכן כאשר מעצבים לכל ילד את החדר החדש שלו לקראת כניסה לדירה חדשה או מחודשת, כדאי מאד לשאול אותו על ההעדפות שלו ומהו החלל המזמין שהוא מעוניין שיהיה במרחב שלו. יש מקרים שבהם הוא יעדיף כמה כיסאות נוחים עבורו ועבור החברים שלו, שטיח שהוא בעל רכות ייחודית כמו שטיח שאגי, פרקט שהטמפרטורה שלו נשמרת נעימה גם בחורף או 3-2 פופים שעליהם ייהנו החברים לשבת כשהם משחקים במשחקי חשיבה או במשחקי מחשב.

מעצב פנים

פופים בכל מקום

העיצוב של כל אחד מחדרי הילדים כולל גם קבלת החלטה על הגוונים של כל אחד מהם. יש ילדים שאוהבים מאד צבע ספציפי ולכן הם יעדיפו שקירות החדר יהיו צבועים בגוון כמו תכלת או אפור. במקרה זה כל הנראות של רהיטי החדר תהיה בגוונים האלו ובנוסף לכך יהיו מפוזרים בחדר פופים בגווני כחול, אפור, או לחלופין בדים עם הדפסים מגניבים שמוסיפים יופי יוצא דופן לכל חדר.

פוף כורסא מתאים מאד גם למרחבי פנאי כמו מרפסת גדולה בבית, שטח של ישיבה אלטרנטיבית בחצר שמתאים לארח בו את כל החברים ואת קרובי המשפחה. בהתאם לגודלו של מתחם האירוח רוכשים כמה פריטים כמו ספה נוחה, כורסאות ושולחנות נמוכים וכך אפשר ליהנות ממיקום זה לאורך זמן. רצוי להקים פרגולה מעל כל פריטי הריהוט כדי שהם לא יתבלו לאור פגעי מזג האוויר כמו השמש היוקדת או הגשמים והרוחות.

מרחבים ציבוריים

במקומות ציבוריים רבים רוצים להקים מתחמים שבהם הילדים ייהנו מפעילויות מגוונות כמו מוזיאונים שבהם יש חדרי צפייה בסרטונים קצרים או מקום שבו אפשר לשבת בנוחות מקסימלית כדי להתרשם מיצירות אמנות ייחודיות. כאשר המטרה היא נוחות מקסימלית, בהתייעצות עם מעצב פנים ההעדפה היא להכין כמות של פופים צבעוניים כיוון שהילדים מאד אוהבים לשבת עליהם. כשיש כמה כאלה שמפוזרים בחדר, הילדים ימהרו לשבת עליהם וכך הם יהיו מרותקים לסרטונים או ליצירות האמנות ויקשיבו להסברים המקצועיים.

קו חשיבה זה מתאים הן למקומות ציבוריים קטנים שאליהם מגיעים ילדים בודדים מעת לעת והן למקומות גדולים שאליהם מגיעים ילדים רבים במסגרת טיולים וסיורים.

המאמר פורסם באדיבות פורטל עיצוב הבית https://bait4you.co.il/