זמן לשחרר את היצירתיות שלכם

הורים רבים מעוניינים לעודד את היצירתיות של ילדיהם. זו הסיבה שהם רוכשים הביתה ערכות יצירה שונות העשויות מחומרים שונים וכך הם חושפים את הילדים לשפע של אפשרויות לביצוע יצירות מרהיבות. הילדים נהנים מכך מאד ובכל פעם שמגיע משלוח של ערכות חדשות הם שמחים מאד.

עבודה עם הילדים

הורים רבים דוגלים בכך שבשעות הפנאי בבית הם ישחקו יחד עם הילדים במשחקי יצירה שונים. יש לכך כמה מטרות חשובות, כמו למידה עם הילדים של אופן ביצוע הפעולות השונות על פי ההנחיות בכל ערכה וזאת לאור החומרים הייחודיים שקיימים בכל אחת מהן. מעבר לכך העובדה שההורים והילדים יושבים יחד בניחותא ונהנים מכל דקה, זו הזדמנות פז לשוחח על נושאים שונים ולהבין מהילדים מה קורה בגן הילדים, בבית הספר, עם החברים ועוד. מדובר בזמן איכות שהוא חשוב ביותר עבור כל הורה וכל ילד.

ערכות יצירה

ערכות יצירה בבית

ניתן למצוא ערכות לבית בחנויות יצירה, קיים היום שפע עצום של ערכות יצירה שמוצעות באתר, מאפשר להורים לבחור מתוך מבחר זה את הפריטים שהם המתאימים ביותר לילדים שלהם על פי גילם ועל פי התחביבים שלהם. המגמה של הורים רבים היא לרכוש כמה סוגים שונים של ערכות ובכל יום שבו יש פנאי כמו בימים שבהם אין חוגים אחר הצהרים או בסופי שבוע גשומים וקרים, לשלוף את אחת הערכות וליהנות משעה של נחת.

מכל סוג של ערכת יצירה הילדים לומדים דברים חדשים הקשורים לתחום זה כמו נושאים הנוגעים בנושא החלל, אגדות שונות, דמויות אהובות, ארכיאולוגיה, רובוטים ועוד.

סוגים של ערכות יצירה

בין ערכות היצירה שאפשר לרכוש יש ערכות מסקרנות ומרתקות ביותר כמו ייצור של קליידסקופ, ייצור של פריטים שונים הקשורים לחלל, מערכת השמש, חלליות, ירח, רכב חלל ממוגנט ועוד. כמו כן גידול של גבישים שונים המזכירים את האבנים הייחודיות שנמצאות בבטן האדמה וגם חקר העבר באמצעות ערכות העוסקות בנושאים ארכיאולוגיים שונים.

הקו המנחה של יצירתיות הוא להשתמש בפריטים יום יומיים וליצור מהם מוצרים מעניינים כמו לדוגמה שעון לימון, רובוט עכביש, או מפעל גירים בשלל צבעים כדי שאפשר יהיה לצייר באמצעותם על הלוחות ועוד.

עשייה באמצעות הידיים

הילדים אוהבים מאד ליצור צורות חדשות, דמיוניות ומקוריות. אחת הדרכים לכך היא באמצעות בצק ייעודי למטרה זו, חימר המשמש לפיסול וגם ערכות בנושאים פופולריים כמו רקמה ותפירה שמאפשרות לילדים ליצור תיקים או חפצים שימושיים אחרים ליום יום.

גזירה, הדבקה וצביעה הן אהבות גדולות מאד של הילדים. זו הסיבה שאפשר לרכוש עבורם ערכות בנושאים שקרובים לליבם כמו נסיכות אהובות, חדי קרן ודמויות נוספות מסרטים ומסדרות טלוויזיוניות שהם מוכנים לצפות בהן לאורך כל היום. אופציה נוספת היא עבודות עם חרוזים בכמה גדלים ובהמון צבעים שאפשר להשחיל על חוטים מיוחדים ולקשט באמצעותם פריטים שימושיים כמו קופסאות תכשיטים קטנות או גדולות.

המאמר פורסם באדיבות פורטל ההורות https://parentszone.co.il/