חשיבות הכוונה מקצועית ללימודים

הכוונה מקצועית ללימודים היא תכנית ייעוץ המסייעת לתלמידים לבחור את מסלול הקריירה הנכון על סמך הבחירות החינוכיות והמקצועיות שלהם. הערכה איכותית וכמותית של הידע, הכישורים, המידע והניסיון של התלמיד מזהה אילו אפשרויות קריירה זמינות. יש חוסר מודעות ומידע לגבי אפשרויות הקריירה השונות הזמינות לתלמידים לאחר היציאה מבית הספר. אין תרבות של ביקור אצל יועץ קריירה. סקרים אחרונים אומרים כי תשעים ושלושה אחוזים מהסטודנטים היו מודעים לפחות מעשר אפשרויות קריירה, בעיקר הבסיסיות כמו למשל – הנדסה, רפואה, משפטים, פיננסים, וכיוצא בכך. לעומת זאת, קיימות כיום יותר משש מאות אפשרויות קריירה. לכן, יש להגביר את רמות המודעות לכל אפשרויות הקריירה הזמינות עבור סטודנט ועל כן יש לקרוא בעיון את הדברים שלפניכם, בהם נדבר על הכוונה ללימודים.

נתיב נכון לבחירה קריירה

יועצי קריירה מסיעים את התלמידים לדרך הנכונה על ידי אפיון מפת דרכים ברורה. מפת קריירה טובה עוזרת לתלמידים להיות במסלול ולהשיג תוצאות מועילות. הכוונה מקצועית ללימודים איננה מוגבלת לשלב שמקבל מידע על בחירת הקריירה של הסטודנט. זהו תהליך שתומך בתלמידים בפירוק היכולות שלהם, הבנת התאמות הקריירה שלהם וקבלת הפתרון האידיאלי לקריירה. יועצי קריירה תורמים על ידי תכנון תכנית קריירה חזקה עבור התלמידים. פתרון מחלוקות קריירה בין הורים לילדים – צמיחה בקריירה –  הורים מניחים לעתים קרובות שהם יודעים מה הטוב ביותר עבור ילדיהם ולאחר מכן בוחרים קריירה בהתאם לכך. הילדים מרגישים לפעמים חנוקים וממשיכים כל חייהם במאבק בתעסוקה ספציפית שמעולם לא רצו. נסיבות אלו מובילות להתנגשויות בין ההורים לילד והופכות את תכנון הקריירה לבעייתי משמעותית. יועצי קריירה מכבדים ומבינים את נקודות המבט של הילדים וההורים ובהתאם ממליצים על דרך ביניים אידיאלית. הם מנסים להיות הוגנים ולספק דעה מאוזנת על ידי כך ששני הצדדים יבינו את הפרטים של אפשרויות הקריירה. עוזר בהגדלת הקשרים עם מומחי תחום – יועץ קריירה הוא מישהו שהפרופיל שלו גורם לו להתחבר עם מומחים רבים בתעשייה. באופן זה, הם אינם אלמנט בודד אלא שער להכרת רשת רחבה יותר. לפי קווים אלה, ללא קשר לשאלה אם התלמידים החליטו ביעילות על יעדי העבודה שלהם, שיחה עם יועצי קריירה יכולה לפתוח ערוצים והזדמנויות חדשות. יועצי קריירה הם אבני הקפיצה לקריירה משפיעה. בעזרתם, התלמידים יכולים לחשוב על השירותים כדי למצוא את מסלול הקריירה המשמעותי ביותר. הם משכנעים את התלמידים לשקול מסלולים אינפורמטיביים וזמינים. משמעותי בהרבה חלק מהחיים של כולם היום – הכוונה מקצועית ללימודים היא חלק משמעותי ובולט יותר בחיינו כיום, וכל החלטה המתקבלת בנוגע לתכנון קריירה חייבת להיעשות בזהירות ובתשומת לב מרבית. עם הסמכות עצומות, קורסים, הזדמנויות עבודה ומכללות זמינות, בחירת מסלול הקריירה הנכון עשויה להפוך לכאוטית עבור הסטודנטים.

הכוונה מקצועית ללימודים

האם הכוונה מקצועית ללימודים מספקת ידע וגישה לעתיד טוב יותר?

הכוונה מקצועית ללימודים היא עדיין לא הבחירה המועדפת על הורים ותלמידים כאחד. חוסר הבנה ומודעות מוחלטת ליתרונות ולחשיבות של הכוונה מקצועית ללימודים היא אחת הסיבות העיקריות לכך שייעוץ תעסוקתי אינו הבחירה הראשונית הן עבור ההורים והן עבור התלמידים. מסלול הקריירה הנכון מתחיל בידע ובגישה הנכונים לאפשרויות ומגמות של אשכולות קריירה שונים. מכאן שכל הסיבות לחשיבותה של הכוונה תעסוקתית שהוזכרו לעיל עוזרות לתלמידים לקבל בהירות ולקבל החלטות מושכלות בהתאם למצבם ולנסיבותיהם.