טיפים לשיער בריא

כלם חופפים את השיער בסוגי שמפו שונים ורבים מאתנו לא נותנים את דעתם למרכיבי השמפו. שמפו מיועד לנקות את הקרקפת של הראש משומנים ומלכלוך אשר מצטבר במשך הזמן על הראש. חשוב להתאים את השמפו לסוג השיער כדי לקבל שיער בריא, ושיער בעל קרקפת שמנונית רצוי לחפוף עם שמפו ייעודי לכך, שיער ארוך מומלץ לחפוף פעמיים את מלוא השיער. החפיפה הראשונה מיועדת להסיר את השומן ואת הלכלוך שקיים על השיער. חפיפה שנייה מיועדת לטפל בשיער ולהזין אותו בחומרים החיוניים לבריאותו.

רכיבים במוצרי שיער שיש להימנע מהם

מומחים ממליצים לחפוף את השיער בשמפו ללא מלחים וללא SLS שמפו ללא חומרים אלה בריא לשיער ואינו מייבש את השיערה.

 SLS הוא רכיב כימיקלי הקיים בשמפו ותפקידו ליצור קצף על השיער והקרקפת לניקוי יסודי של השיער. רבים סבורים שהקצף הוא למעשה ניקיון, אך לא כך הדבר. אומנם קיימים סולפטים המופקים ממקור טבעי והם חיוניים לשיער, אך לא כלם מופקים ממקור טבעי.

הסולפטים יעילים בהסרת הלכלוך מהשיער אך במקביל הם מסירים את השומנים הטבעיים של הקרקפת, שומנים אלו מסייעים בטיפוח שיער בריא ומבריק ומגינים מפני נזקי הסביבה. שמפו המכיל סולפטים יגרום לשיער יבש ולא מבריק לעיתים גם להישבר.

פראבנים – חומרים משמרים שמטרתם להאריך את חיי המדף של מוצרי הקוסמטיקה, אך לא על שמירת השיער, הם עלולים לגרום לדילול השיער או לנשירתו.

שמן מינרלי – המשמש לריכוך השיער, אך הוא מנגזרת הנפט ולכן הוא עלול לחנוק את השיער לגרום לחומציות לא מאוזנת של הקרקפת שתמנע ממנה להצמיח שיער בריא.

שיער בריא

מוצרי שיער טבעיים

קיים מגוון של מוצרים לשיער אשר מעניקים לכל אדם  שיער בריא, מוצרים אשר מכילים חומרים טבעיים ולא מזיקים לשיער ולקרקפת.

קיים שמפו טבעי המיועד לכל המשפחה ומתאים לכל סוגיו כיוון שהוא מכיל חומרים מהטבע, תמציות של ירקות אורגניים כמו: מלפפון, תרד ופטרוזיליה שהם עשירים בוויטמין C  וויטמינים מקבוצת B הידועים כאנטי אוקסידנטים – נוגדי חמצון.

שמפו המיועד לשיער צבוע ויבש  מכיל תמציות של פירות אורגניים כמו אוכמניות, ענבים, לבנדר ותמציות אורגניות המועשרות בחמאת שיאה.

בחירה של שמפו לשיער בריא

שמפו המיועד לטיפול בשיער אחרי החלקה הוא פורמולה עשירה בחומרים אורגניים כמו חמאת שיאה, קמומיל, אלוורה, שמן חוחובה, שמן ארגן מרוקאי, שמן קוקוס, שמן מקדמיה, שמן קוקוס ושמן זית.

שמנים שונים חיוניים לבריאות השיער כמו לדוגמה: שמן ארגן מרוקאי לשיער: "זהב נוזלי". מוצר אורגני שמופק מהגרעינים של עץ הארגן במרוקו. שמן זה עשיר בחומרים מזינים הכוללים חומצות שומן ויטמין E. שהוא ויטמין חשוב מאוד, הן עבור השיער והן עבור העור והוא מסייע לשיקום של שיער פגום.

שמן קוקוס הוא שמן אשר מגן על השיער מנזקים שונים, מחקר קבע ששמן קוקוס מסוגל לחדור לעומק זקיקי השיער ומגביר את גמישותן. וכך למנוע מהם להישבר.

המאמר פורסם באדיבות פורטל הבריאות https://be-bari.com/