כל מה שחשוב לדעת לפני שקונים גריל ביתי

אם אתם מעוניינים לרכוש גריל ביתי ולצלות את הבשר בבית עסיסי וטעים קיימים למטרה זו שני סוגי גריל: גריל גז וגריל פחם. מבחינת המהירות והדיוק בהכנת סוגי מזון שונים ונוחות השימוש והתפעול ושליטה בעוצמת האש ובטמפרטורה, גריל הגז מומלץ ביותר לרכישה.

בחירת מיקום להצבת הגריל

לפני רכישת הגריל יש לקבל החלטה על המיקום האידאלי בחצר או במרפסת שבו ימוקם גריל ביתי וזאת כדי שיהיה רחוק מהבית וכך לא יחדור עדן הביתה ויהיה זה מתחם גדול שיאפשר נוחות מקסימלית הן עבור הצלייה והן עבור פינת האירוח לבני הבית ולאורחים.

ההיצע כולל סוגים רבים של סוגי גריל ולכל אחד יש את היתרונות וגם את החסרונות. לכן מומלץ לראות את כל הדגמים כדי לקבל החלטה מיטבית.

גריל ביתי

אלמנטים מהותיים בקבלת ההחלטה לקניית גריל

כמו לדוגמה:

גודל משטח הצלייה – רצוי לרכוש משטח צלייה מעט גדול מהצרכים כדי להכין מגוון של מזון כמו נתחים שונים של בשר, המבורגר, קבב, שיפודים ירקות ועוד. צליית מזון עבור 6-4 סועדים יתאים משטח צלייה בגודל של כ – 1500 סמ"ר .

רשת הצלייה – טיב רשת הגריל משפיע על איכות המזון שנצלה עליה. יש להתייחס לנוחות השימוש ולעמידותה של הרשת לאורך זמן ממושך. רשת גריל מסיבית בעלת פסים עבים ומרווחים הם אוגרי חום. מעבר לכך רצוי שהרשת תהיה מברזל יצוק וכך היא שומרת על הטמפרטורה והיא מעניקה פיזור חום באופן אחיד. קיים חסרון שהרשת נוטה להחליד לכן רצוי לתחזק אותה באמצעות החומרים המתאימים למניעת החלדה. רשת העשויה מברזל יצוק מצופה אמייל, או חרסינה הן קלות לניקוי ואינן מחלידות במהירות ולכן הן רצויות יותר.

רשת מנירוסטה: רשת נירוסטה היא חזקה ועמידה מאוד ואינה מחלידה.

תפוקת BTU – הBTU קשור במישרין לגודל משטח הצלייה ככל שמשטח הצלייה גדול נחוצה תפוקה גבוהה, במרבית דגמי הגריל קיימת התאמה של התפוקה לגודל המשטח של הצלייה. חשוב להתייחס לגודל הרשת והיכולת שלה לאגור חום וכך לצלות את המזון כהלכה.

מבערים – רצוי לשים לב לכמות המבערים ולחומר שממנו הם עשויים. גריל בעל שני מבערים נפרדים הוא מומלץ כיוון שהוא יתאים לצליית סוגי מזון שונים. ואפשר לכוון את עוצמת הלהבה לכל מבער. אפשר להשתמש במבער אחד בלבד עבור כמות מזון קטנה. החומר האיכותי ביותר שממנו עשויים המבערים הוא אלומיניום אשר יחזיק מעמד לאורך זמן ממושך.

הצתה: מומלץ מאד לבחור בגריל עם הצתה אלקטרונית, המהירה והנוחה ביותר

רכישה של גריל לחצר או למרפסת

מבין מגוון הגרילים של חברת גרילים, כדאי לרכוש את הדגם שהוא המיטבי לצרכים בכל בית. אחת האופציות האלו היא גריל גז בעל שני מבערים מנירוסטה והוא כולל ארבע רשתות מברזל יצוק, יש בו נגישות קלה ונוחה לכוס ניקוז השמנים קיימים פתחי אוורור בחזית. יש בו אגירת חום ושליטה על רמת על הטמפרטורה וכך יכולת הצלייה היא יוצאת דופן בטיבה.

המאמר פורסם באדיבות פורטל הנופש https://tiyulit.co.il/