לא רק לכיף, המשחק בפארק הוא הכרחי לבריאות הילד שלך

מהרגע בו הופכים להורים, יש דאגה תמידית לבריאות הילד. מעקב טיפת חלב לתינוקות, חיסונים במהלך שנות הילדות ובבית הספר, הליכה לרופא עם כל שיעול, חום, ובעיה רפואית שעולה. אבל מחלות הן רק נושא בריאותי אחד, ואפשר להפחית אותן על ידי דברים שיכולים לשפר את בריאות הילדים כמו אכילה מאוזנת, הקפדה על שעות שינה, וכמובן אורח חיים שכולל פעילויות ספורט.

חוגי ספורט לילדים

ילדים חווים ספורט במגוון דרכים. דרך אחת היא חוגים מסודרים. ישנם חוגי ספורט בכל ענפי הספורט המקובלים, בהתאמה לגיל הילד. למשל בשחייה יש חוג שחיית תינוקות, שאליו מגיע הורה עם תינוק, נכנסים לבריכה מיוחדת ומחוממת ומבצעים פעילות מותאמת במים עם שירים. בהמשך ישנם חוגי לימוד שחייה לילדים, ומהם ניתן להתפתח לשחייה כספורטאים מיומנים ומקצועיים ואף להצטרף לנבחרות מקומיות. גם הספורטאים האולימפיים של ישראל שזכו במדליות, החלו דרכם כילדים בחוגי ספורט כמו ג'ודו…

בריאות הילד
בריאות הילד

התאמת ענף ספורט לילד

יש אינספור ענפי ספורט שבהם ילדים יכולים להתנסות ולראות מה הם אוהבים ומתאים להם. לחלק מהילדים יתאים ספורט תחרותי, ואחרים בכלל לא אוהבים להתחרות, רוצים יותר ליהנות. יש ילדים שאוהבים להיות חלק מקבוצת ספורט כמו נבחרת כדורגל או כדורסל, ויש ילדים שיעדיפו ספורט שבו ההישגים הם אישיים כמו ריצה או התעמלות אומנותית. ההעדפות יכולות כמובן להשתנות עם הגיל והרבה מאוד ילדים מתנסים בכמה ענפי ספורט עד שהם בוחרים מה הכי נכון עבורם.

משחק בפארק שעשועים יעיל לבריאות הילד

עוד לפני שילד בוחר ענף ספורט רצוי או נרשם לחוג עם עלות כספית, אפשר ומומלץ לצאת אתו מגיל צעיר לפארק השעשועים ולעשות יחד פעילויות משחק שכוללות תנועה אשר מועילות לבריאות הילד. הבילוי המשותף של ההורה עם הילד בפארק, הוא כמובן כיף וזמן איכות משמעותי. אך מעבר לכיף, משחק בפארק שעשועים הוא הכרחי לבריאות הילד ולהתפתחות המוטורית שלו. בפארק יש אוויר צח שבריא לנו ולילדים, מרחבי משחק גדולים ולא צפופים, ואפשר לשחק באופן חופשי אפילו ללא מתקנים. משחקי ריצה כמו תופסת, תחרויות בין הילדים, גלגולים בדשא, ועוד המון משחקים שהילדים ישמחו לשחק בהם. ילדים שרגילים לצאת לפארק עם ההורים, סיכוי גבוה יותר שיגדלו להיות מבוגרים ששומרים על הרגלי ספורט ותנועה.

מתקן טיפוס לילדים

בפארק שעשועים יש אפשרות להתנסות בהרבה מתקנים. מתקן מאוד פופולרי כיום הוא מתקן טיפוס לילדים, העומד בפני עצמו או כחלק ממסלול נינג'ה מיוחד לילדים. במתקן כזה הילד יכול לרכוש מיומנויות רבות כמו תכנון מסלול הטיפוס, הפעלה נכונה של כוח ידיים ורגליים, שיווי משקל, קשר יד-עין ועוד. הטיפוס צריך להיות מותאם לגיל הילד ולכושר שלו, ולהתקדם ככל שהיכולת של הילד מתפתחת וגם האומץ שלו להעז ולנסות להתמודד עם אתגרים קשים יותר. חשוב להקפיד שתהיה השגחה על הילד בזמן הטיפוס ושיש אמצעי הגנה מתאימים באזור מתקן הטיפוס כמו משטח נחיתה רך במקרה של נפילה.

המאמר נכתב באדיבות פורטל https://be-bari.com/