משחקי מחשב – המדריך לגיימר מתחיל

כמעט בכל בית ברחבי העולם נוכל למצוא לפחות בן בית אחד שהוא חובב מושבע של משחקי ווידאו ומשחקי מחשב. גיימר הוא אחד כזה שבוחר לבלות שעות ממושכות מול מסך המחשב, או מול מסך המחובר אל קונסולת משחקים.

עולם הגיימינג עסק יקר

כול גיימר משקיע משאבים רבים בכול הקשור לעולם הגיימינג. זהו עולם דינאמי ההולך ומתפתח מרגע לרגע ומפגין יצירתיות אין סופית. כול גיימר יבחר להשקיע את רוב זמנו והרבה מממונו במחשב גיימינג מקצועי בעל חומרה מעולה וכרטיס מסך חזק עם מאיץ גרפי מתקדם טכנולוגית, או לחלופין, בקונסולה לגיימרים אשר מתחלקת לשלוש אסכולות. הראשונה, היא אסכולת הפלייסטיישן של חברת סוני, השנייה היא אסכולת האקס בוקס מבית מיקרוסופט והשלישית, היא אסכולת הנינטנדו סוויץ' שהיא בכלל קונסולה ניידת.

בדרך כלל גיימרים יעדיפו לרכוש מחשב על פני קונסולה מהסיבה שלמחשב יש חומרה חזקה ומגוון עצום של משחקים ואפשרויות שדרוג. מחשב גיימרים מעניק למשתמש הנאה ממבחר כמעט אין סופי של משחקים, ומגרפיקה מדהימה ויוצאת דופן אשר משדרגת את חווית המשתמש לכן, רוב הגיימרים יעדיפו להשקיע במחשב. בחירת מחשב גיימרים על פני קונסולה נובעת גם מהעובדה שאת רוב המשחקים קל יותר לשחק באמצעות העכבר והמקלדת, ומעובדה נוספת הכוללת את האפשרות ליהנות מעולם בלתי נגמר ומתפתח של ציוד נלווה מתקדם לגיימרים כמו רמקולים מעולים, אזניות איכותיות, קסדת מציאות מדומה ועוד. אפשרויות הציוד ההיקפי משפרות את חווית המשחק ומבטיחות הנאה רב חושית.

עולם הגיימינג דורש השקעה של שעות רבות מול המסך. וגם המחשב צריך להחזיק מעמד שעות רבות לכן חשוב להשקיע בסוללה למחשב נייד איכותית. כאשר מעוניינים לרכוש את הציוד הנלווה עלינו להביא בחשבון גם את סביבת הישיבה שתהיה נוחה ומטיבה ולהשקיע באביזרים כמו שולחן מתאים בגובה וגם כסא המאפשר לשחקן הגיימר ליהנות מישיבה נוחה מכילה ומפנקת ולאורך זמן.

משחקי מחשב
משחקי מחשב

הקפיצה בעולם הגיימינג

תקופת הקורונה הביאה עימה משברים רבים כמעט בכול תחום שבו מתרחשת אינטראקציה חברתית. לעומת זאת, עולם הגיימיג בו מתרחשת אינטראקציה חברתית תוך כדי משחק הלך ופרח וכולל נכון להיום 2.7 מיליארד שחקנים ברחבי העולם. זוהי תעשיה אדירה בכול ממד אשר נהנית מרווחים של 37 מיליארד דולר בpc  ומעל ל77 מיליארד דולר בתעשיית הגיימינג במובייל.

אינטרנט מהיר

גם בעולם האינטרנט הביתי אנו חווים התפתחות מטאורית. ישנם ספקי אינטרנט היודעים לספק חבילות אינטרנט ייעודיות לגיימרים הכוללות אינטרנט חזק ומהיר אשר יוכל לתמוך בדרישות המשחקים ויבטיח חווית משחק ללא דיליי, כיוון שמשחקים רבים נערכים מול חברים שנמצאים בבתים אחרים, יש לכך חשיבות רבה ביותר.

ספורט הגיימינג בישראל

בישראל כמו ברחבי העולם כולו מתרחשות מעת לעת תחרויות גיימינג. מדובר בתחרויות רשמיות לכול דבר אשר נחשבות לחלק מתוך עולם שלם הנקרא ספורט אלקטרוני. הגיימרים הישראלים נמצאים כל כולם בכל מה שקורה בתחרויות והם מכירים כל פרט הקשור לכך.

המאמר נכתב באדיבות פורטל הדיגיטל https://comitogo.co.il