מסלול נינג'ה לכל גיל

תוכנית הטלוויזיה הנינג'ה סחפה אחריה הרבה מאד צעירים ומבוגרים שהחלו לעסוק בספורט אתגרי זה. זה התחיל מצפייה בתוכניות וגם בשידורים החוזרים והמשיך באימונים במסלולים הייעודיים למטרה זו.

מסלולי נינג'ה בכל עיר ויישוב

התנופה הזו של התוכנית הטלוויזיונית על מסלול נינג'ה דרבנה את המחלקות הרלוונטיות ברשויות המקומיות והאזוריות להזמין גני שעשועים חדשים לשכונות השונות אשר מבוססים על ספורט אתגרי זה. כיוון שיש דרגות קושי שונות, היה צורך להזמין מסלולים שמתאימים לגיל הרך, מסלולים לצעירים וגם למבוגרים.

הריצה בין המשימות כרוכה במאמץ פיזי רב וגם בעמידה בלוחות זמנים. עם העלייה למסלול כל מתאמן לוחץ על הבאזר וכך גם בסיום הריצה בין המתקנים. בדרך זו הוא יודע כמה זמן לקח לו לגמוע את המרחקים ומנקודה זו הוא עושה כל שניתן כדי לשפר את מדד הזמן. ברוב המקרים זה מתחיל בפרק זמן מסוים ובאימונים הבאים המהלך מבוצע בפרק זמן נמוך יותר. ככל שהתוצאה היא טובה יותר רמת שביעות הרצון של המתאמן היא גבוהה יותר וכך יש לו מוטיבציה גבוהה לשפר את ההישגים שלו.

סוגים של מסלולי נינג'ה

יצרניות המסלולים מציעות לרשויות סוגים שונים של מתקנים, הם כוללים קפיצות, מעבר מעל מים, טיפוס בחבל, טיפוס על קיר טיפוס הקיים בכמה גדלים ובכמה גבהים, הליכה על מתלים גבוהים, מגלשות בגבהים שונים שהן ישרות או ספירלות, מתקני מתח שונים ועוד. בהתאם לדרגות הקושי, הילדים רצים על המסלול כדי להספיק את כל המתקנים ולבצע זאת בהצלחה.

ההנאה שלהם היא כל כך גדולה שהם מגיעים כמעט בכל יום למתקנים ומתאמנים שם פרק זמן ארוך. עם הזמן הם סוחפים אחריהם חברים, בני דודים וגם את האחים וההורים. כל אחד מתמקד במסלול שמתאים לגילו ולגובה שלו ומתחיל לרוץ.

ההשפעה של תוכנית הטלוויזיה

ההורים לא מרוצים בדרך כלל מהעובדה שהילדים דבוקים שעות על גבי שעות למסכים. אך במקרה חריג זה התוכנית עשתה רק טוב לילדים. רבים מהם שלא אהבו להתאמן ולכן לא נרשמו לחוגים ספורטיביים, התחילו פתאום לרוץ במסלולים ונהנו מכל דקה. גם ההורים שחשבו שזזה יהיה קשה עבורם, הבינו שזה אפשרי וגם הם החלו לרוץ שוב ושוב.

בטיחות במסלולים המקצועיים

החברה היצרנית פועלת על פי התקנים הישראליים המחמירים ולכן כל המתקנים מיוצרים מחומר פלסטי בטיב מעולה, הם צבועים בחומרי צבע שהם לא רעילים והמשטח עשוי מגומי או מחומר רך אחר כדי שהילדים לא ייפגעו. בחלק העליון של המתקנים יש הצללה מבד ייעודי למטרה זו אשר מסנן את קרני ה – UV וכך הוא יוצר שטח גדול של הצללה מעל כל המתקנים. כך הילדים יכולים להתאמן ולא לסבול מהרמה הגבוהה של השמש שעלולה לגרום למחלות ולתופעות לא רצויות. זו הסיבה שגם נושא זה נכלל בתקן הישראלי בכל מסלול של נינג'ה ובכל גן שעשועים.

מאמר בשיתוף אתר https://liveit.co.il/