עשה זאת בעצמך – הגיע הזמן שתלמדו לתקן דברים בעצמכם

במהלך העניינים הרגיל בכל בית יש צורך בתיקונים קטנים כאשר דברים מתקלקלים. יש משפחות שבהן יש לחלק מבני הבית חוש טכני ולכן הם יודעים לתקן דברים בעצמם ויש בתים אחרים שבהם אין לאף אחד ידע טכני ולכן בכל צורך הם מזמינים איש מקצוע כמו הנדימן שיסייע להם. זה הזמן לעבור לשיטת עשה זאת בעצמך.

תיקון דברים בבית

מעת לעת יש תקלות כמו לדוגמה במכונת הכביסה, ברז דולף, מים שאינם מתנקזים בכיור, צורך לתלות מדף וכו'. אלו שאינם יודעים לטפל בנושאים הבסיסיים האלו הבינו עם הזמן שמדובר בנושא חשוב מאד ולכן הם בוחנים כמה דברים כדי להיות בעלי ידע חשוב זה. במקרים רבים מדובר בבדיקות שונות שיש לבצע כדי לעלות על הבעיה ולאחר מכן לחשוב על הפתרון הנכון ביותר.

השיטה המומלצת היא להיצמד לאדם שיודע נושאים טכניים כמו אבא, סבא, דוד או שכן קרוב וללמוד מהם צעד אחר צעד כיצד לפעול בסיטואציות שונות. מעבר לכך צריכים גם ללמוד איך מתפעלים כלי עבודה פשוטים כמו מברג, פטיש, משור, מפתח צינורות, צבת ומכשירים ידניים רבים נוספים. קיים גם שימוש רב באופציה של כלי עבודה חשמליים כמו מקדחה, מברגה, משור חשמלי והרבה מכשירים נוספים.

עשה זאת בעצמך

כלי עבודה של אנשי מקצוע

לכל מקצוע טכני יש כלי עבודה שמאפיינים אותו, המכשור של טכנאי תריסים אינו זהה לאלו של טכנאי מייבשי כביסה וכו'. לכן לכל אחד מהם יש ארגז כלי עבודה שיש בו את כל כלי העבודה הנחוצים לו. בארגז יש תאים פנימיים שאפשר לסגור אותם ולכן נוח להניח בכל אחד מהם פריטים נחוצים כמו מסמרים, ברגים, דיבלים וכו'. כמו כן אפשר להניח בחלק העליון של הארגז את כלי העבודה החשמליים לנוחות מיטבית של העבודה ביום יום.

הנדימן בבית

ישראלים רבים מזמינים הנדימן הביתה שיבצע עבודות ייחודיות כמו לדוגמה התקנה של מאוורר תקרה או הוספת תקע בקיר בסלון, במרפסת או בכל מקום אחר. כשמדובר בעבודות חשמל, עדיף להזמין איש מקצוע כמו חשמלאי או הנדימן וזאת לאור המסוכנות בעבודה עם חשמל גלוי. במקרים האלה יש לפעול באמצעות חשמלאי מוסמך בלבד.

אך עבודות אחרות שהן נורמטיביות אפשר בהחלט לבצע לבד. בתחילת הדרך אף אחד לא יודע כיצד לבצע את הפעולות הנדרשות אך כאשר יש הכוונה של אדם בעל ידע ובעל חוש טכני, אפשר להעשיר לאט לאט את הידע, להבין את ההיגיון הקיים מאחורי העבודות השונות וכך לפעול לבד.

כאשר מבצעים זאת כיאות לאורך כל הדרך זו תחושה מעולה ויש סיפוק רב מהעובדה שמצליחים לבצע את המשימות לבד ללא סיוע של גורם מקצועי. לכן בני משפחה רבים שמתבגרים עם השנים עושים כל שניתן כדי ללמד את הדור הצעיר את עיקרי הדברים וכך הם יודעים לתקן דברים בעצמם.

המאמר נכתב באדיבות פורטל עיצוב הבית https://bait4you.co.il/