פעילויות כיפיות עם הילדים

החורף שהגיע מאלץ אותנו הרבה פעמים להישאר בבית, בשבתות גשומות או בשעות אחר-הצהרים הקרירות כבר אין לנו כל-כך לאן לצאת עם הילדים ואנחנו מוצאים את עצמינו מחפשים פעילויות כיפיות ותעסוקה לקטנטנים שלנו בתוך כתלי הבית. אנחנו מוכנים לעשות את הכול רק כדי שלילדים שלנו לא יהיה משעמם.

דפי צביעה הם פתרון נהדר לפעילות כיפית בבית לצד התנור המחמם, ואם הם משלבים את הדמויות האהובות על הילדים אז בכלל הרווחתם פעילות צביעה שתיתן לכם שקט לכמה רגעים ותסייע לילדים להעביר את השעות בבית בצורה מעשירה ומהנה.

ללמוד בהנאה

דפי צביעה הם מעבר לפעילות מהנה ויכולים בקלות להיות בעלי ערך מוסף של העשרת הילד או הילדה כשתוך כדי הצביעה הם גם מקבלים ידע ומכירים נושאים חדשים. כמעט בכל בית עם ילדים תוכלו למצוא מאגר מכובד של דפי צביעה מסוגים רבים לפי תחומי העניין של הילדים או בהתאם לנושא מסוים שאותו מבקשים ההורים ללמד אותם, למשל: דפי צביעה בנושא חגי ישראל, עונות השנה, אותיות ומספרים או דפי צביעה בנושא אחר שעליו הם לומדים בגן. כמו כן, מלבד תוכן הדפים אפשר ללמד את הילדים תוך כדי הצביעה על השוני בין צבעים וכיצד ניתן לערבב צבעים כדי לייצר צבעים נוספים, על חומרי צביעה שונים אשר קיימים, כמו: טושים, עפרונות, צבעי גואש, צבעי מים, פסטל וכו'.

ילדים אינם נולדים עם כישורי צביעה וציור וכמעט כמו כל דבר אחר, גם את זה הם לומדים בהדרגה תוך שהם מתנסים בחומרים חדשים ושונים, לומדים לצבוע ברמת דיוק גבוהה, מעצימים את יכולות המוטוריקה שלהם ומפתחים את הדמיון. לצד זה, הצביעה מספקת לילד תכונות של משמעת, סבלנות ועצמאות שיחד עם חיזוקים מהסביבה, הם מפתחים את תהליך הלימוד של הילדים.

פעילויות כיפיות

זמן קסום לילדים עם הדמויות שהם אוהבים

קיימים סוגים רבים של חוברות צביעה כמעט בכל נושא שתרצו. תוכלו לבחור מתוך מגוון עצום של חוברות ודפי צביעה עם הדמויות האהובות על ילדכם שיגרמו להם לשקוע לעולמם הנפלא של הדמויות ולא לעזוב את הציורים עד שישלימו אותם. אחת הדמויות הבולטות והנערצות ביותר על הילדים היא ספיידרמן הוותיק, אותו בחור שנראה כמו כולם אבל ניחן בכוחות-על מיוחדים לאחר שעכביש רדיואקטיבי עקץ אותו, באמצעות כוחות אלו ספיידרמן מגן על העיר ונלחם באויביו, כך הוא היה לדמות של גיבור-על אהובה ופופולארית שמככבת כמעט בכל מקום, גם בחוברות עם דמותו של ספיידרמן לצביעה.

חוברות צביעה או דפי צביעה בודדים הם זולים וזמינים ביותר כך שילדים יכולים ליהנות מפעילות שאינה יקרה, מלמדת ומעשירה ואנו ההורים יכולים להצטרף אליהם לצביעה או לנצל את הזמן הזה לפעילויות שלנו. דפי צביעה מתאימים לכל הגילאים וכאמור, מספקים פתרון נהדר לפעילות של בית בימים קרים או סתם כשמחפשים להם תעסוקה.

המאמר פורסם באדיבות פורטל ההורות https://parentszone.co.il/