צעצועים לילדים ולכל המשפחה

צעצועים ומשחקים הם צורך חשוב הן של תינוקות והן של ילדים. זו הסיבה שהורים רבים וגם המעגל המורחב של הסבים והסבתות קונים לא אחת צעצועים לילדים כמתנות בתחום זה, כדי להעשיר את הילדים כיוון שלכל צעצוע יש מטרה משלו.

צעצועים לגיל הרך

התינוקות נחשפים לראשונה בחייהם לצבעים ולקולות ולכן רוכשים עבורם כבר בתחילת הדרך כמה משחקים אלמנטריים. כמו לדוגמה מובייל יפהפה שממוקם מעל ראשם בעריסה או במיטה, יש בו שלל צבעים, צורות יפהפיות והוא גם משמיע מוסיקה נעימה. לכן משחק זה מסקרן את הקטנטנים. עם העלייה בגיל רוכשים עבורם משחקים צבעוניים כמו האוניברסיטה, שהם יכולים להניע חלקים מהם וליהנות מהמגע, מהצליל ומהאחיזה. בשלב הבא הם נהנים מצעצועים מעודדי זחילה, השחלה של צורות, כדורים, ספרים ועוד.

צעצועים לילדים

צעצועים לילדי הגן

ילדי הגן אוהבים מאד לבצע הרכבות. יש משחקים צבעוניים רבים עם חלקים בצורות שונות והם נהנים להרכיב את שלל הדגמים. בכל משחק התוצאה היא אחרת והם מתמוגגים מהמבנה המרשים שהם הקימו במשחקים כמו מגנטים, סברס והמון אופציות אחרות.

משחקי הדמיון מעסיקים המון את ילדי הגן וכך הם נהנים להכין לכל הנוכחים אוכל באמצעות המטבח היפהפה שלהם, כלי האוכל או דוכן הגלידה המרתק. ברוב המקרים הם נהנים לשחק במשחקים האלו פרקי זמן ארוכים הן בבית והן בגן הילדים והם נהנים להאכיל את הבובות, לטפל בתינוקות, לשחק במשחקים הכוללים כישורים חברתיים כמו קניות בסופר מרקט.

צעצועים לילדים בגיל בית הספר

ילדי בית הספר נהנים מצעצועים ומשחקים של קפטן טוי שהם ברמה גבוהה הרבה יותר. זה השלב שהם מתמקדים בבנייה של פריטים על פי תוכניות מובנות כמו דגמים של לגו. בתחילת הדרך הם לומדים אילו חלקים קיימים, מהם הגדלים שלהם ובהתאם לכך הם בונים צעד אחר צעד. זה מתחיל בדגמים פשוטים שיש בהם כמה מהלכים ועם העלייה בגיל, דרגת הקושי עולה והם מרכיבים דגמים שיש עבורם חוברת אחת או כמה חוברות הדרכה.

מדובר במשחקים הדורשים ריכוז רז ודבקות במטרה ולכן הם יושבים לאורך שעות ומרכיבים את החלקים הצבעוניים זה לזה. התוצר המוגמר אהוב עליהם מאד והם מלאים בגאווה. עכשיו נותר להם רק לחפש מקום על המדף בחדר הילדים, כדי להניח את יצירת המופת.

מעבר לכך הם נהנים מאד לשחק במשחקי מחשב אהובים כמו נינטנדו, פיפ"א והרבה אחרים הן לבד, עם חברים והן עם בני המשפחה.

משחקים לכל בני המשפחה

רגעי קסם משפחתיים נמדדים בישיבה המשותפת עם משחקי קופסה שהם מסקרנים ואהובים מאד כמו מונופול בוורסיות השונות שלו, רמי קוב, משחקי קלפים שונים כמו רביעיות, קטאן והמון אופציות של משחקים נוספים שכיף לשחק אותם יחד, להתחרות זה בזה ולהבין את המהלכים האסטרטגיים הנחוצים וכך לפעול טקטית כדי להצליח במשימות השונות. הרצון של כולם הוא לנצח אך גם ליהנות מהמשחק החברתי.

המאמר פורסם באדיבות פורטל הבריאות https://be-bari.com/