איך לנהל נכון את הכספים שלך ?

מי שרואה את העתיד בפן הכלכלי מבין שהוא צריך לבצע היערכות כבר מגיל צעיר כדי שבגיל המבוגר יהיה לו די כסף לחיי היום יום שלו, לחיות ברווחה כלכלית ושיהיה לו די כסף לכל הנושאים האלמנטריים כמו מזון, בריאות ותשלומים שוטפים כמו ארנונה, חשמל ועוד. אחת הדרכים הנפוצות היא קופות גמל להשקעה, עליה הדבר בהמשך המאמר.

קבלת גמלה חודשית

מי שעבד לאורך שנים רבות במקום עבודה אחד או בכמה מקומות עבודה מסודרים זכאי לקבל מדי חודש תשלום של קצבה. הסכום החודשי הוא המוך יותר מהשכר שהעובד קיבל בכל חודש, אך במקרים רבים מדובר בסכום משמעותי שמכסה את כל ההוצאות המשפחתיות. עם זאת יש עובדים שעבדו במקומות עבודה פרטיים שבעבר לא הפרישו בכל חודש כספי פנסיה עבור העובדים והם התחילו לפעול כך רק לאחר החלת החוק בעניין זה.

יש עובדים שהיו מודעים לכך ולכן הפרישו ביוזמתם סכום מסוים בכל חודש כדי שתהיה להם קצבה משמעותית בעת היציאה לגמלאות. יש גם עובדים שלא פעלו כך ולכן כאשר הם מגיעים לגיל פרישה הם רואם שסך הכספים ששולמו עבורם הן מתוך השכר האישי והן מהחלק של המעביד, הוא סכום קטן והוא אינו מאפשר להם לחיות בכבוד. לאור זאת אפשר לראות במקומות רבים אנשים מבוגרים שממשיכים לעבוד כדי לקבל שכר בנוסף לגמלה הנמוכה ולקצבה החודשית מהמוסד לביטוח לאומי.

חיסכון בקופות גמל

חיסכון בקופת גמל להשקעה הוא אחת האופציות הטובות ביותר, זאת כיוון שהלקוחות מקבלים בדרך כלל ריבית גבוהה לאור ההשקעות הנכונות בשוק ההון שמבצעים מנהלי החברה שעוסקים בהשקעות עבור הלקוחות שלהם. אם מבצעים תכנון פנסיוני נכון, אפשר למשוך את מלוא הכספים או חלק מהם ללא תשלום מס או תוך תשלום מס וזאת בהתאם להנחיות של האוצר. כל משיכה כזו של כספים בעת הצורך מאפשרת ללקוחות לממש את התוכניות שלהם.

מעבר לכך יש גם אפשרות למשוך את רוב סכום הקרן הקיימת בקופות הגמל כהלוואה. בדרך זו הלקוח מקבל סכום כסף משמעותי שנחוץ לו ומעבר לכך הוא משלם בכל חודש ריבית בלבד. התחשיב הוא על פי גובה הכספים שנמשכו ובממוצע מדובר בעשרות או מאות בודדות של שקלים. זוהי עסקה כלכלית כדאית מאד, כיוון שלמרות משיכת כספי ההלוואה כל הסכום ממשיך לשאת ריבית ולכן בסופו של התהליך הערך הכספי של הקרן הוא הרבה יותר גבוה. בדרך זו הלקוח לא מפסיד כסף מהעובדה שהוא לקח הלוואה.

התנהלות כלכלית נכונה

עובדים שיצאו לגמלאות מבקשים לא אחת לקבל ייעוץ בנושא התכנון הפנסיוני כדי לדעת מה האפשרויות שלהם ועד כמה הם יכולים לבזבז כספים בכל חודש כדי לא להיקלע למצוקה כלכלית בעתיד. לכן הם מקבלים ייעוץ ממומחה בתחום זה שמתווה עבורם את תוואי הכסף הן כשהם עובדים והן לאחר הפרישה לגמלאות. היום, המודעות לתכנון פנסיוני נכון עלתה ולא מעט גם משקיעים את כספם בקופות גמל להשקעה.

לנושאים נוספים כנסו https://esek.city/