5 מקומות בילויים בצפון

לטייל בצפון עם חברים ובני משפחה ולהגיע למקומות מיוחדים ומאתגרים זו חוויה נפלאה ובשנים האחרונות ישראלים רבים ביצעו שינויים בדפוס החשיבה בנושא זה. וגילו את חמשת המקומות המומלצים לבילויים בצפון.

בילויים בצפון
בילויים בצפון

טיולים מאורגנים לצפון

הדרך הנוחה ביותר היא לתאם מראש את הטיול באמצעות הסעה באוטובוס או במיניבוס של חברת הסעות בצפון. לטיול מסוג זה מצטרף מדריך המתאר את הדרך במשך כל הטיול וכן מספר על האתרים המיוחדים שמגיעים אליהם בטיול לצפון. המקומות שאליהם יגיעו המטיילים ידועים מראש והם מגיעים אליהם בלי לבזבז זמן בחיפוש המקומות וזאת לאור המיומנות של נהגי ההסעות. בדרך זו החברים ובני המשפחה אינם צריכים לנהוג את הדרך הארוכה אלא נוסעים כולם יחד ונהנים מהחוויה. בצפון יש המון מקומות מעניינים כמו: ראש הנקרה, תל דן, רמת הגולן, מעיינות חוגה, והר מירון וכל אחד מהם הוא מסקרן מאד.

ראש הנקרה

צוק ראש הנקרה הוא האזור בצפוני ביותר בקו החוף של ישראל. הוא אתר המוגדר כשמורת טבע. יש בה מצוק תלול היורד אל תוך הים. האטרקציה באתר ראש הנקרה הם הנקרות אשר היפות והייחודיות אורך המסלול של הנקרות הטבעיות הוא כ – 200 מטר ולכן זה מוגדר כטיול מהנה ולא קשה במיוחד. כדי להגיע את הנקרות יש להיעזר ברכבל היורד אל הנקרות מגובה של 79 מטר מעל פני הים. לאורך כל הדרך יש נוף מרהיב בירידה אל הנקרות.

תל דן

הטיול בשמורת תל דן מהנה במשך כל העונות כיוון שקיימת זרימה חזקה ומרשימה של מים בנחל. המסלול של הטיול כולל הליכה בתוך צמחייה ומעל גבי גשרי עץ לאורכו של כל הנחל. במסלול רואים טחנת קמח נטושה, סלמנדרות כתומות ומיוחדות ועוד. נחל דן הוא הגדול והחשוב במקורות הירדן. יש בו שפע של מים שמקורם בשלגי החרמון שמפשירים.

רמת הגולן

רבים אוהבים לטייל ברמת הגולן. אשר מתחיל ממזרח לכנרת ולירדן ההררי וממשיך צפונה. רמת הגולן היא רמה שטוחה אש נמצאת בין אפיק נהר הירמוך ומעיינות חמת גדר. בצפונה נמצא רכס החרמון, הכנרת ועמק החולה במערבה. מישורי הבשן במזרח. ברמת הגולן נמצאים נחלים רבים אשר מספקים כשליש ממי הכנרת ואפשר להגיע לנקודות תצפית רבות בה.

מעיינות חוגה

מעיינות חוגה נמצאים סמוך לנחל חרוד במרחק של שני ק"מ מקיבוץ חמדיה. זהו אחד המעיינות הגדולים אשר נמצאים בעמק בית שאן באזור השבר הסורי אפריקאי. זהו פארק יפהפה הכולל מעיינות בטבע אשר מוקפים במדשאות.

הר מירון

הר מירון הוא אתר בצפון הוא ההר הגבוה ביותר בישראל. ההר נמצא בין צפת לעיר מעלות תרשיחא. פסגת ההר מתנשאת לגובה של 1,204 מטר מעל פני הים. שמורת טבע הר מירון הכוללת הרים גבוהים, צמחים מסוגים שונים, ובעלי חיים ייחודיים לאזור. כמו כן מערות ותצפיות נוף מהממים במרום הגליל שרק בעזרת טיול מאורגן ומדריך מנוסה אפשר ליהנות מהם.

המאמר נכתב באדיבות פורטל הטיולים https://tiyulit.co.il/