5 מקומות להשקעה בנדל"ן בצפון

לאור המחירים הגבוהים של הנדל"ן באזור המרכז, ישראלים רבים בוחנים את האפשרות לעבור לגור בפריפריה או לקנות בה דירות במקומות להשקעה. המרחבים העצומים והנופים המרהיבים בצפון מדרבנים אותם לבדוק כמה אפשרויות של נדל"ן באזורים המרוחקים.

חינוך בצפון

עם כל הרצון לרכוש בית משלך ולגור בו, הדבר החשוב ביותר לבעלי המשפחות הוא רמת החינוך ביישוב שבו הם מעוניינים לגור עם ילדיהם. לאחר שהם מבצעים בדיקה מקיפה בנושא זה, הם יודעים מהם הכיוונים המתאימים עבורם וביישובים האלו הם מחפשים דירות או בתים פרטיים שתואמים את היכולת הכלכלית שלהם, כמו לדוגמה עכו ונהריה.

מגורים בעיר חדשה – חריש

אחת האופציות שקסמו מאד לישראלים בשנים האחרונות היא מגורים בחריש. בתחילת הדרך הוקמו בה שכונות שנבנו בהם בנייני מגורים של מחיר למשתכן. המחירים הזולים והעובדה שמדובר ביישוב חדש שהוא מתוכנן היטב על כל רבדיו, קסמו למשפחות רבות והן רכשו דירות גדולות לנוחות מקסימלית שלהם. עבור הזוגות הצעירים זה היה קרש קפיצה משמעותי והאפשרות היחידה לרכוש דירה משלהם. עם הזמן נבנו בחריש הרבה שכונות כמו צוותא, החורש, אבני חן, הפרחים ועוד וכך היא הפכה לא מכבר לעיר.

ההיצע של דירות למכירה בחריש הוא גדול מאד ולכן משקיעים רבים בוחרים לקנות בה דירות. זאת כיוון שרבים מהתושבים מעוניינים לשפר את איכות החיים שלהם ולעבור לדירות גדולות יותר ולכן הם מוכרים את הדירות הנוכחיות שלהם. כך אפשר לרכוש דירות יפהפיות בנות שלושה חדרים עם מרפסות מרווחות וגם דירות גדולות יותר כמו ארבעה וחמישה חדרים.

עוברים לעפולה

אחת הערים שעוברת מהפך משמעותי היא עפולה. לעיר שהייתה עד לפני כמה שנים אפרורית התווספו הרבה שכונות חדשות וגרות בהן משפחות צעירות רבות. לכן מדובר באוכלוסייה שגדלה כל הזמן בכל המרחבים החדשים הן להשקעה והן למגורים, כיוון שהמחירים הם עדיין זולים יחסית לערים אחרות. אחד היתרונות של עפולה הוא העובדה שיש בה תחנת רכבת ולכן עובדה זו מקלה על כל נושא הנגישות עבור מי שעובד בערים אחרות כמו חיפה או באחת מערי המרכז. וזו אחת הערים המומלצות כמקומות להשקעה.

שכונות חדשות בשלומי

מול נופים מרהיבים בשלומי בנו שכונות חדשות כמו לדוגמה שכונת יערית. משקיעים רבים זיהו את הפוטנציאל ורכשו בשכונה זו דירות בוטיק שהן דירות גן בנות כמה חדרים וגינה גדולה, או לחלופין דירת גג עם מרפסת גדולה. לאור איכות החיים הגבוהה בסביבת מגורים זו, אפשר להשכיר את הדירות וליהנות מההכנסה הפאסיבית לאורך זמן.

טירת הכרמל

אחת הערים שנמצאת בתנופת התפתחות עצומה היא טירת הכרמל. בכל האזור המערבי של העיר בונים מגדלי מגורים רבי קומות אשר משקיפים למפרץ חיפה. הנוף הקסום והמחירים האטרקטיביים של דירות גדולות, סוחפים ישראלים רבים לרכוש דירות במתחמים האלו. חלק מהם הם משקיעים שיוכלו להשכיר את הדירות לעובדים במת"מ לאור הקרבה הגיאוגרפית, ואחרים ייהנו ממגורים מול הנוף הפסטורלי של הים התיכון.